TR | EN | DE | RU | AR

İstanbul’da Sağlıklı Yaşam Fırsatları

istanbulda-saglikli-yasam

18 milyon insanın yaşadığı mega bir kent olan İstanbul’da kendimizi daha sağlıklı ve iyi hissetmek için neler yapabileceğimizi hiç düşündünüz mü? Her gün iş, güç, okul, alışveriş, trafik, hava kirliliği ve gürültü içinde bir kaosta yaşadığımızı mı düşünüyorsunuz yoksa? Yaşam kalitemizi artırmak için bu şehrin bize sunduğu imkanlar hiç mi yok?
Bizce var, hem de pek çok imkan var.
Bu konuda bize katılanlar olabileceği gibi farklı düşünenler de olabilir. Bu konuyu birlikte biraz değerlendirelim mi? Çünkü bizim gibi düşünmeyenlerin de artık böyle düşünmeye başlamasında fayda var. Yoksa bu kaotik şehir yaşamında sağlıklı kalmamız her geçen gün zorlaşıyor. Reviva Turizm olarak size bu konuda yardımcı olmak istiyoruz. Önce İstanbul’da yaşam kalitemizi artırabilmek için neler yapabileceğimize birlikte bakalım. Bu konuda sizlerin de fikirleri olursa lütfen yoruma yazın. Birbirimizden öğrenecek çok şeyimiz var, çünkü birlikte yaşadığımız bu şehirde yaşamı yine birlikte güzelleştirebiliriz.
Mesela tarihi yarımadada en son ne zaman bir gezintiye çıktınız, ya da Boğazda, Belgrad Ormanında, Haliç kıyılarında, Beyoğlu’nda… En son hangi müzeyi ziyaret ettiniz. Her gün binlerce turist İstanbul’a gelip şehrin keyfini sürerken biz İstanbullulara siz evde oturun, dışarı çıkmayın diyen birileri mi var? Tamam trafik ve kalabalık hepimizi canından bezdirmiş olabilir ama doğru zaman ve doğru planlama ile bu şehirde yaşamaktan aldığımız keyfi artırmamız mümkün olmaz mı?
Biz yine evet, mümkündür diyoruz bu sorunun da cevabına. Doğru zaman doğru planlama ve uzman desteği ile bu şehirde yaşamaktan gerçekten keyif almaya başlayabilirsiniz.
Güne boğazda bir tekne turundaki kahvaltı ile başlasanız, tur bittikten sonra Eminönü, Sultanahmet civarında bir gezintiye çıksanız, akşam Süleymaniye’de harika İstanbul manzarası eşliğinde yemeğinizi yeseniz ve sonrasında çay kahvenizi yudumlasanız güzel olmaz mı?
Peki, İstanbul’da bisikletle hiç dolaştınız mı? Belki de İstanbul’da bisiklet kullanmanın tehlikeli olduğunu düşünüyorsunuz. Tecrübeli bir tur rehberi eşliğinde güvenli rotaları takip ederek tarihi yarımadayı, boğazı, adaları bisikletle gezmek istemez misiniz? Bu etkinlikte bisikleti, kaskı ve ilgili değer ekipmanları Reviva Turizm sizin için sağlayabilir.
Diğer bir alternatif ise güzel bir hamam sefası, masaj ve sonrası cilt bakımı yaptırmak olabilir mi? Günün devamında iterseniz canlı müzik eşliğinde bir akşam yemeği ya da bir konser düşünebilirsiniz.
Yemek yemeyi seviyor musunuz? İstanbul hem kendi mutfağı hem de ev sahipliği yaptığı dünya mutfağından örnekler sunan restoranları, ve sokak lezzetleri ile gurmeler ve gurme adayları için harika alternatifler sunuyor size. Bir gününüzü sadece yemek yemeye yediklerinizi yakmak için beraberinde gezmeye ayırabilirsiniz. Bunu planlamak, restoran rezervasyonlarını yapmak, gezilecek yerleri belirlemek ve yiyeceğiniz yemekler ve gezeceğiniz yerler hakkında bilgi alabilmek için bir uzman desteğine ihtiyacınız olabilir. Bunun için de Reviva Turizm profesyonel organizasyon ve rehberlik hizmetleri ile size yardımcı olacaktır.

Spor ya da hareket olmadan sağlıklı kalmak imkansız, bunu herkes kabul ediyor olmalı. Sporunuzu spor salonlarında yapabileceğiniz gibi açık havada gerçekleştireceğiniz daha keyifli aktivitelerle de spor yapma ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Bisiklet konusunu yukarda konuştuk zaten. İstanbul’da yürüyüş ya da koşu için de harika seçenekler var. Belgrad ormanı yürüyüş ve koşu parkurları başta olmak üzere, Boğazın her iki kıyısı, Haliç çevresi, korular bizce yürüyüş ve koşu için ideal. Boğazda yüzmek de mümkün ama tecrübe gerektiriyor. Yüzme için Kilyos veya Adaları değerlendirebilirsiniz ya da günübirlik turlarla gidip Ağva’da veya Şile’de yüzmeyi düşünebilirsiniz.
Reviva Turizm olarak bizler İstanbul’da sağlık ve zindelik içinde yaşam kalitenizi artırmanız için her türlü sağlıklı yaşam fırsatlarını sizin için düzenlemeye hazırız. Yukarıda belirttiğimiz alternatiflere ek, pek çok başka seçeneği sizlere sunabiliriz.
Ozon terapileri, mezoterapi, PRP, cilt yenileme, masaj terapileri, saç, tırnak, vücut bakımı ve makyaj tasarımı için anlaşmalı olduğumuz kurumlarda sizin için özel hizmet imkanları sunabiliriz.
Beslenme alanında organik restoranlar, sağlıklı gıdaya erişim, mutfak deneyimleri, kilo yönetimi ve detoks hizmeti sunan merkezlerde ayrıcalıklı hizmetlerden yararlanmanızı sağlayabiliriz.
Uzman eğitmenlerden fitnes, plates ve yoga dersleri almanızı sağlayabiliriz.
Macera parkı, açık hava takım oyunu ve kamp organizasyonları yapabiliriz.
Müzik, resim fotoğraf gibi sanatsal etkinlik gezi organizasyonları ve atölye çalışmaları yapabiliriz.
Aklınızda olan, yapmak isteyip planlayamadığınız organizasyonlar için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Aklınızda ne yapmak istediğinize dair bir fikriniz olmasa da yine bizi fikir ve destek almak için her zaman arayabilir ve bize mesaj atabilirsiniz.
Sonuçta değerli İstanbullular ve İstanbul severler, İstanbul’un cefasını da sefasını da birlikte sürebiliriz. Harika organizasyonlarda görüşmek dileğiyle.

 

Scroll to Top
Open chat
? Need help?
Hello ?
Can we help you?