TR | EN | DE | RU | AR

Adalar Turu

Ücret

İletişime Geçiniz

Süre

9 Saat

Buluşma Noktası

İletişime Geçiniz

Dahil Olanlar

Her şey ücrete dâhildir.

Hariç Olanlar

Her şey ücrete dâhildir.

Tur İçeriği

Prens Adaları, Marmara Denizi’nde İstanbul’un güneydoğusunda bulunan 9 adadan oluşan bir kümedir. Adalar turu, gezginler ve İstanbul’un metropol kalabalığından rahatlatıcı bir vapur yolculuğu ile kaçmayı sevenler için harika bir seçenek. Adalar’daki seyahat noktaları:

Gezi Programı

Aya Yorgi Kilisesi – Büyükada

1751 yılında Büyükada’da inşa edilen bu kiliseye ulaşmak için ciddi bir yokuşu tırmanmanız gerekiyor. Ortodoksların iki hac noktasından biri olan kilise, deniz seviyesinden 204 metre yüksekliktedir.

Hızır İlyas Tepesi – Büyükada

Yamaçlarda yürümekten çekinmezseniz Büyükada’nın muhteşem manzaralarından bir diğerini de Hızır İlyas Tepesi’nden seyredebiliriz. Burası Aya Yorgi’ye göre daha az kalabalık ve sakin bir konumdadır.

Hızır İlyas Tepesi’nde bulunan bir yangın kulesi olan Adakule’yi ziyaret edebiliriz. Kuleden bakınca Büyükada’nın ve Marmara Denizinin büyük bir kısmını seyredebilirsiniz. Kulede aynı zamanda kuş gözlemciliği yapabilir toplantı organizasyonları gerçekleştirebilirsiniz.

Büyükada Rum Yetimhanesi – Büyükada

Manastır Tepesi üzerinde bulunan ve 1899 yılında otel olarak yapımı tamamlanan ve başta yetimhane olmak üzere birçok amaç için kullanılan yapı uzun yıllardır kullanılmamaktadır. Binanın en büyük özelliği, Avrupa’nın en büyük, dünyanın ise ikinci büyük ahşap binası olmasıdır.

Rum Ortodoks Ruhban – Heybeliada

1844 yılında Heybeliada’da kurulan okul adanın kuzeybatısındaki Ümit Tepesi’nde yer almaktadır. 1971 yılında kapatılan ve bu alandaki ilk okullardan biri olan okulun yeniden açılıp açılmayacağına ilişkin tartışmalar halen devam etmektedir.

Heybeliada Değirmen (Değirmen) Tepesi – Heybeliada

Adını burada bulunan eski yel değirmeninden alan tepeye Değirmen Burnu veya Aşıklar Tepesi de deniyor. Adanın dört tepesinden biri olan Değirmen Tepesi’nin manzarası görülmeye değer.

Aya Yani Kilisesi – Burgazada

Bu kilisenin bulunduğu yerdeki ilk kilise, Burgazada’ya sürgüne gönderilen ünlü din adamı Methodius’un hapsedildiği hücrenin üzerine İmparator Teofilos’un (829-842) karısı İmparatoriçe Theodora tarafından yaptırılmıştır. 1899’da inşa edilen bugünkü kilisenin muazzam bir ahşap işçiliği var.

Sait Faik Abasıyanık Müzesi – Burgazada

Sait Faik’in ölümünden sonra müzeye dönüştürülen Burgazadası’ndaki evini ücretsiz ziyaret edebilirsiniz. 1959 yılında kurulan müze, bu alanda da öncü rol oynamıştır.

Bayrak Tepe – Burgazada

Marmara Denizi’ni ayaklarınızın altına alan adanın tek tepesine tırmanarak sessiz ve sakin bir mola verebilirsiniz.

Adresimiz

İletişime Geçin

Sizlerle tanışmaktan ve merak ettiğiniz her şeyi öğrenmekten mutluluk duyarız. Bizimle iletişim kurmakta tereddüt etmeyin!

Scroll to Top
Open chat
? Need help?
Hello ?
Can we help you?